Zábradlí na balkon se za socialismu v drtivé většině stavěla z konstrukční oceli. Je to materiál dostatečně pevný a robustní, a za jistých okolností i spolehlivý. Jestliže nejsou vadné sváry a zábradlí je montováno tak, aby bylo pevně zakotvené ve zdivu, pak máte k dispozici výrobek, který vám bude sloužit desítky let. Postačí jej pouze pravidelně natírat a bránit tím nebezpečné korozi, případně jej nechat revidovat odborníky.
V současné době se ale můžeme kromě této osvědčené klasiky setkat se zábradlím na balkon z tvrzeného skla. Odhodlají se k tomu například lidé v bytových domech, kteří by rádi vtiskli zajímavější ráz nové fasádě a doplnili ji něčím více elegantním a působivějším. Tvrzené sklo se totiž hodí k mnoha typům stavebních materiálů a některé jeho výhody si mnozí z vás ani neuvědomují.
Tepelný izolant – prosklené balkony se zábradlím z tvrzeného skla se chovají podobně, jako skleník. V létě vám to vadit nebude, protože tu můžete větrat a otevřít horní polovinu zasklení a v zimě vám balkon zvýší teplotu v bytě natolik, že ušetříte spoustu peněz za vytápění.
Soukromí – představte si, že jste osaměle žijící atraktivní žena, bydlíte v pátém patře činžovního domu s výhledem do protějších činžovních staveb v jedné ulici, a pracujete z domova. Ve chvílích občasných pracovních přestávek máte možnost slunit se na balkoně, pochytat tu vitamín D a zlepšit si na sluníčku náladu. K tomu, aby se to dařilo, je vhodné vysvléknout se alespoň do plavek, aby Slunce proniklo na většinu povrchu pokožky, ale jak to uděláte na balkoně s kovovým zábradlím, kde je na vás vidět každý čtvereční centimetr, budete rázem terčem pozornosti třeba i nebezpečných úchylných individuí. Pokud ovšem necháte balkon zasklít tvrzeným sklem a spodní část bude z mléčného skla, žádný úchylák si vás nevšimne.